Araç Isıtma ve Soğutma Sistemleri

Araç Isıtma ve Soğutma Sistemleri

Klimanız düzgün çalışıyor mu?

Araç klima sisteminizin hem düzgün çalışması gerekiyor, hemde belli aralıklar temizlik ve bakımdan geçmesi gerekiyor. Isıtma sisteminizin düzgün çalışmaması sizi kış aylarında sürüş keyfinizden edebilir. Sizin için Selimler kontrol etsin.

1947’de Selimler’in ilk adımları atıldığında Türkiye’de klimalı araç yoktu. Bugün klima teknoloji o kadar geliştiki şuan sadece ısıtma soğutma araç hava fanlarında yapılmıyor, aksine koltuğunuzdan, direksiyonunuzdan bile ısıtma ve soğutma keyfini yaşayabiliyorsunuz.  Sizin için eğitimli uzmanlarımız tüm bu konforun devamlılığını sağlayacaktır.

Klima Sistemi – bilmek isteyeceğinizden daha fazlası

Aracınızdaki klima sistemi iki bölümdür, aynı bir buzdolabındaki gibi dış ünite ve iç ünite olmak üzere.  Bir yerde klima gazınız yüksek basınç ile sıkıştırılırken diğer tarafta düşük basınca maruz kalır ve ortamından ısı çeker buda size soğuk havanın ulaşmasını sağlar. Sisteminizdeki gazı azalması veya çatlardan uçup gitmesi bu soğutma sisteminizin kalitesini etkiler. Aynı şekilde ısıtma isteminiz içinde kalorifer peteğinizdeki bir çatlak tıkanma sıcak hava temininizi engeller.

Selimler Uzmanına Sorun?

S: Aracımda ısıtma sistemi çalışmıyor, ne olmuş olabilir?

C: Çoğu araç klima ve ısıtma sistemleri torpidonun altına gizlenmiştir. Birçok sebebi olabilir. Uzmanlarımızın incemesi ile ne olduğunu bulabiliriz.

S: Klimayı her çalıştırdığımda motordan garip bir ses geliyor?

C: Motorunuzdan gelen ufak bir motor hatası veya bir borularınızdaki bir problem olabilir. Fakat kompresörünüzden gelen önemli bir uyarıda olabilir. Kompresör klimanızı kalbidir, kontrol etmemizde fayda var.

S: Klimam artık soğuk hava üflemiyor, sebebi ne olabilir?

C: Klima gazınız eksik olabilir, etkisini kaybetmiş olabilir veya klima sisteminizde kaçak olabilir. Sizi servisimize bekliyoruz.

S: Klimamdan gelen kokular çok kötü kokuyor, neden dolayı olabilir?

C: Klimanızın temizliğe ihtiyacı olduğundan bakterilerin oluşturduğu kokudur. Sizin için en uygun cihazlar ile temizliğinizi yapıyoruz.

Back to Top