Direksiyon, Süspansiyon ve Lastik Rot-Balans Ayarı

Direksiyon, Süspansiyon ve Lastik Rot-Balans Ayarı

Direksiyon

Aracınız siz düz gitmek istemenize rağmen halen yoldan çıkmayamı çalışıyor, hatta direksiyonla uğraşmaktan yoruldunuz mu?

Bu problemleriniz için Selimler size en doğru tespiti yaparak size en uygun hizmeti verecektir. Eski kolay kullanım ve yumuşak direksiyonunuza geri döneceksiniz.

Süspansiyonlar

Aracınız ufacık bir kasis veya engelde yolunumu şaşırıyor hatta yoldan çıkacak gibi mi oluyor?

Eğer cevabınız evet ise yay ve süspansiyonlarınızı hatta varsa makaslarınızın kontrolü yaptırmanız gerekiyor. Aracınız otomobil veya kamyon olsun darbeleri süspanse eden sistemlere sahiptirler. Bu sistemlerin belirli bir ömürleri vardır. Daha yumuşak ve sessiz bir sürüş için Selimler sizin yanınızda.

Lastik Rot-Balans Ayarı

Her lastik değişiminde veya süspansiyon değişiminde aracınızın hiza ayarlarını yaptırmalısınız. Lastik hiza ayarları yapılmaz ise, lastikleriniz toe in, toe out veya kaster, kamber durumlarına yakalanabilir. Buda lastiklerinizin aşınma hızlarını aşınma yapılarını, aracınızın ulaşabilieceği güvenli sürüşü etkiler. Lastikleriniz kolaycana içten veya dıştan aşınarak kullanılmaz hale gelir. Sizin için uzmanlarımız doğru hizmeti almanız için yanınızda.

Selimler’de Hizmet Memnuniyeti Garantili

Sarf malzemeleri dahi 2 yıla kadar garanti kapsamına girebilmektedir. Selimler’den aldığını tüm yedek parçalar üretici kapsamında garanti kapsamı içerisindedir.

Süspansiyon ve Yaylar – bilmek istediğinizden daha fazlası

Eğer süspanse etme işini tamamen süspansiyonlarınıza bırakırsanız, yanılırsınız. Yay veya makaslarınız süspanse işinin önemli parçalarıdır. Araç aldığı darbeleri emerken aynı şekilde yola geri verir. Hidrolik süspansiyonunuz, yaylarınız veya makaslarınız bu ters tepkilerin aracı zıplatmasına engel olur. Stabil bir sürüş sunar. Ayrıca bu donatılar dışında rot kolları, şaftlar, burçlar, mafsallar, rotilleriniz aracın süspansiyon sistemini oluşturuan tüm sistemlerdir. Bugün yollardaki araçların birçoğu gergi çubuğu ve buna bağlı gergi kolları ile süspansiyon sistemi bakım masraflarını daha da aşağıya çekmiştir.

Selimler Uzmanına Sorun?

Direksiyon ve Süspansiyonla ilgili Sıkça Sorulan Sorular

S: Yoldaki tüm çukurları hissedebiliyorum, yeni süspansiyonlara ihtiyacım mı var?

C: Eğer aracınız normalden fazla tepki vermeye başladıysa uzmanlarımıza göstermenizde yarar vardır.

S: 30-40 km/s hızlarda giderken süspansiyonlarımdan ses geliyor. Ne yapmalıyım?

C: Gergi kolları, viraj demiri bunların bağlandığı kolları, mafsallar, rotlarınız, rotillerinizde boşluk oluşmuş olabilir. Siz en iyisi hemen ücretsiz kontroller için Selimler’e gelin.

S: Direksiyonum çok sert ve eğri duruyor. Sıkışmış veya bozulmuş olabilir mi?

C: Çok görülen bir hatadır, eğer aracınızın park ederken direksiyonunuzu düzlemeden anahtarı çıkartırsanız, direksiyonunuz kendi boşaltmadan kitlenebilir. Bir daha ki çalıştırmanızda direksiyonunuz sıkışmış bulabilirsiniz. Gelin bir göz atalım.

S: Belli bir hızda giderken direksiyonu bıraktığımda araç bir yöne doğru kaçıyor, bu normal mi?

C: Lastiklerinizde veya aracınızın ön takımında bir problem olduğu kesin. Selimler uzmanı sizin için en iyi hizmeti sunacaktır.

Back to Top