Selimler Araç Bakım Hizmetleri


Selimler Araç Bakım Hizmetleri

Aracınız sanki baştan aşağı yenilenmiş gibi.

Aracınızın bakımını neden Selimler’de yaptırmalısınız?

Çünkü periyodik muayene yaptırmanız aracınızın potansiyel arızalarını, oluşabilecek büyük masrafları önler ve en önemlisi aracınızın sağlıklı bir şekilde daha uzun ömürlü yol alabilmesini sağlar.

Aracınızı başkasına devretmekmi istiyorsunuz? Potansiyel alıcınıza servis kayıtlarını gösterebilirsiniz, bu sizin aracınızı istediğiniz fiyata satabilmenize yardımcı olur.

Selimler’de, aracınızın orijinal fabrika onaylı periyodik muayene tablolarına ulaşabiliyoruz ve bu bilgiyi aracınızın bakım planına uygun hale getiriyoruz.

Selimler Araç Bakım Hizmetleri ile aracınıza en uygun bakım planlaması ile aracınızı yola ilk günkü kondisyonu ile devam edecek. Hemen randevu ve sorularınız için iletişim bölümünden bize danışın.

Selimler Gözlemsel Ekspertiz

Selimler Gözlemsel Ekspertiz hizmetimiz ile aracınızda çok noktalı gözlemsel kontrol yapılarak, dikkat edilmesi gereken eksikleri bölgesel olarak kontrol eder ve aracınızın durumunu bilmenin getirdiği özgüven ve konforu sağlar.

Ana Sistemler ve Bileşenler

Motor, Şanzuman, Frenler, Direksiyon, Marş ve Şarj, Isıtma ve Soğutma, Aydınlatma

Kaput Altı Bileşenleri

Akü, Radyatör, Su Pompası, Hava Filtresi, Kayışlar ve Hortumlar

Sıvılar

Motor Yağı, Soğutma Sıvısı, Şanzuman Yağı, Hidrolik Direksiyon Yağı, Fren Hidrolik Yağı, Cam Suyu

Araç Alt Düzeni

Amortisör ve Yaylar, Fren ve Yakıt Boruları, Egzoz Sistemi, Güç Aktarma Sistemi

Lastikler

Diş Derinliği, Yüzey Arızaları, Lastik Basıncı, Kullanım Ömrü

4 Teker Lastik Rotasyon Ayarı

Herkesin bildiği gibi lastikleriniz aracınız yol tutuşu ve performansında büyük rol sahibidir. Fakat çoğu insan lastiğinin düzenli bakım ve kontrollerini; lastik hava basıncı kontrolü, diş derinliği kontrolü ve rotasyon ayarını yaptırmanın güvenlik unsuru olduğunu unutur.

Güvenilir Araç Güvenlik Konseyi istatiklerine göre:

Sürücülerin sadece %14’ü lastik hava basınçlarını kontrol ediyor.

Sürücülerin %70’i lastiklerinin diş derinliğinin 1,6 mm altında olduğunu bilmiyor.

Sürücülerin %45’i araçları yüklüyken lastiklerin havasının düşük olmasının daha iyi olduğuna inanmaktadır.

Sizleri bu istatistiklerin diğer tarafında tutmak için Selimler personeli düzenli lastik bakımlarınızı sizin yerinize yaptırmaktadır.

Unutmayalım ki lastik hava basıncı kontrollerini en azından ayda bir kere yaptırmalısınız.

Bakımları düzenli olarak yapılmış ve uygun hava basıncıda tutulan lastikler yola tutunan olması gereken performansı sunan araçlar ortaya koyar. Aracınızın gücünü tam olarak yola aktarır. Doğru basınçta ki lastikler aracınız su kanallarının tam açık kalmasını sağlar, bu kanallar sayesinde yağmurlu havalarda yol ve teker arasında su miktarı azaltır. Yol tutuşunuz artar.

Teker rot ayarlarının önemi ise; lastiklerinizin farklı rotasyonlarda durması engellemektir. Basit bir örnekle anlatmak gerekirse lastiklerinizin aracın gittiği yöne gitmediğini düşünürsek, lastiklerinizde aşınmalar ve yaralanmalar oluşur. Bu hem lastiklerinizin erkenden kullanılamaz hale gelmesine sebep olur hemde yeni bir lastik almanıza sebep olur.

Sizde bakım yaptırmak için Selimler’e uğradığınızda 4 teker bakım hizmeti alınız.

Back to Top