Susturucu ve Egzoz Servisi

Susturucu ve Egzoz Servisi

Egzoz emisyon testinden kaldınız mı? En iyisi siz aracınızı Selimler’e getirin, biz egzoz sisteminizdeki arızayı hemen bulalım ve tamir edelim, ayrıca ön muayene hizmetimiz ile, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın bize verdiği Yetkili Egzoz Emisyon Test İstasyonu Belgesi ile egzoz emisyon testinizi yeniliyoruz.

Egzoz sisteminin egzoz sesini azaltmak için dizayn edildiğini düşünebilirsiniz fakat egzoz sisteminin bir diğer önemli görevi, aracınızın oluşturduğu zararlı emisyonları azaltmaktır. Standart egzoz sistemleri aracınızın sessiz çalışmasını sağlar, sizin ve aracınızın çevreyle uyum içinde olmasını sağlar.

Egzozunuz aracınızın ön tarafından başlar aracınızın arkasına kadar uzanır. Egzoz manifoldları gazların toplandığı silindir kapağına bağlanır. Egzoz gazı egzoz sistemi boyunca ilerler, ilk önce oksijen sensöru ne sonra katalitik konvektöre ve en sonunda susturucuya sessizleştirilerek doğaya salınır.

İşte bu emisyon sisteminin bileşenleri sayesinde aracınız hem daha temiz hem daha sessiz, keyifli bir şekilde ilerler.

Bu sistemlerin herhangi biri arıza yapabilir, egzoz gazı size ulaşabilir veya yakıt tüketiminiz artabilir. Bu görüldüğünden daha kompleks bir sistemdir, fakat bizim egzoz sistemi, emisyon sistemi uzmanlarımız aracınızın sorununu anında tespit eder, sizi bilgilendirir ve tamiratı hemen gerçekleştirir. Sizde güvenle yol alırsınız.

Selimler Sizin Egzoz Servisi Uzmanınız

1947’den beri yaklaşık 70 yıldır sizlerin araçlarınızdaki problemleri gideriyoruz. Şuan itibari ile Zonguldak Merkez’de farklı lokasyonlarda size hizmet vermekteyiz. Çalıştığımız egzoz uzmanları en iyi egzoz bileşenlerini kullanır, yüksek kalite susturucular, egzoz boruları ile aracınız için en iyisini sunuyoruz. Selimler size TSE 12047 standart düzeyinde kaliteli servis sunmaktadır. Kullandığımız tüm ürünler yüksek standartlı ürünlerdir. Uzmanlarımız susturucu değişimi, oksijen sensörü ve diğer egzoz bileşenlerinin değişimi yapabilir.

Bugün egzozunuzla alakalı bir sorunla karşılaşırsanız, bizim egzoz uzmanlarımızın yanına uğramadan karar vermeyin. Ücretsiz Selimler Gözlemsel Kontrol Hizmeti ’nden yararlanabilirsiniz.

Selimler Uzmanına Sorun?

S: İyi bir susturucu yakıt tüketimimi düşürür mü?

C: Hayır, fakat susturucusu sökülmüş bir aracın yakıt tüketimi artar. Çünkü araç üreticileri motor ayarlarını egzoz sisteminde susturucunun olmasına göre hesaplarlar. Herhangi bir kaçak veya arıza bu hesapları bozar, tüketiminiz artar.

S: Susturucumu sökersem veya modifiyeli bir susturucu montaj edersem ne olur?

C: Susturucuyu sökmek veya modifiyeli uyumsuz bir susturucu montajı yapmak aracınız için hem yasal, hem çevresel, hem aracınızın yakıt tüketimi olarak iyi fikir değildir. Egzoz gazı aracınızın içine girebilir, size ve sevdiklerinize zarar verebilir.

S: Susturucu ile egzoz arasında ne fark vardır?

C: Egzoz sistemi, piston kapağından egzoz kuyruk borunuza kadar, egzoz manifoldunun katalitik konvektöründe dahil olduğu sistemin tümüne denir, tüm sistem şaseye bağlıdır. Bazen bu bağlantılarınız kopar. Selimler’de gözlemsel kontrol yaptırabilirsiniz

Back to Top