Aydınlatma ve Silecekler

Aydınlatma ve Silecekler

Daha temiz görüş için Selimler’e gelin.

Görüş kalitenizi ve diğer sürücülerle iletişiminizi en kaliteli noktada tutmak için, ön cam sileceklerinizi, cam suyunuzu, farlarınızı, sinyallerinizi, stop lambalarınız kontrol ediyoruz.  Selimler Egzoz Emisyon ve Ön Muayene hizmetleri ile eğitimli personellerimiz tüm aydınlatma sisteminizi kontrol ediyor, far ayarlarınızı gerçekleştiriyorlar. Aracınızın far tipi ne olursa olsun, en son xenon far teknolojisinden halojen aydınlatmaya kadar teknisyenlerimiz en iyi görüşü alabilmeniz için sizlerin yanında.

Kontrollerini yaptığımız diğer aydınlatma donatıları;

  • Park, stop, kuyruk ve sis lambaları
  • Dönüş sinyelleri
  • İç Aydınlatma
  • Dörtlü Tuşu

Size en yakın Selimler’e gelerek kontrollerinizi ücretsiz yaptırabilir, değişimlerinizi en hızlı şekilde gerçekleştirebiliriz.

Hatta siz gelmişken Selimler Gözlemsel Ekspertiz hizmetinde faydalanabilirsiniz. Aracın içine, dışına motor altına üstüne bakarak sizler için hemen bir rapor hazırlayabiliriz. Eksikleriniz için hızlı bir şekilde fiyat çıkarabilir, aynı gün içerisinde Tüv-Türk istasyonlarda muayenenize yetişebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken size en yakın Selimler Egzoz Emisyon ve Ön Muayene İstasyonuna gelmek.

Selimler’e Güvenin

Yaklaşık 70 senedir otomotiv sektöründe büyümekteyiz. Sektörün tüm tarihini geçmişini biliyoruz. Bugüne kadar Selimler Otomotiv hizmetlerinden faydalanan binlerce müşterimizin bildiği gibi “ Bir müşterinin güveninden daha önemlisi yoktur.” Sizin için en uygun fiyata aydınlatma ve diğer kontrollerinizi gelin tamamlayalım.

Selimler Uzmanına Sorun

Aydınlatma, Silecekler ve Diğer Donatılarla ilgili Sıkça Sorulan Sorular

S: Sileceklerim ömrü ne kadardır?

C: Silecekler hiç kullanılmasa bile senede bir kere değiştirilmelidir. Kullanım sıklığınıza göre 6 ayda bir değişim yapabilirsiniz.

S: Neden bazı sürücüler sileceklerini kaldırırlar, özellikle kış mevsiminde?

C: Silecekleriniz donup camınıza yapışırsa ayırmak çok zor olacaktır. Muhtemelen çekerseniz yırtılacaklardır.

S: Farlarımı yaktığımda sanki yolum tam aydınlanmıyor, bazı noktalar karanlık kalıyor sebebi nedir?

C: Şaseniz nasıl bir ok gibi tam doğru şekilde ayarlanıyorsa, aracınızın aydınlatma sistemide en doğru yeri aydınlatacak şekilde ayarlanır fakat bir süre sonra bu ayarlar bozulabilir. Yolda hem kendi güvenliğiniz için hem diğer sürücülerin güvenliği için far ayarlarınızı en doğru ve legal şekilde yapıyoruz.

S: Halojen ve Xenon lamba arasında fark var mıdır?

C: Evet. Biri daha uzun ömürlü ve daha kalite ışık sunmaktadır. Ayrıca insan gözüne daha uygun renk spektrumu sunar. Led stop lambaları daha hızlı tepki verir ve daha az elektrik tüketir.

S: Aracıma çok çeşitli silecek tipleri uymakta, hangisini seçeceğimi nasıl bilebilirim?

C: Tek yapmanız gereken araç kılavuzundan aracınıza uygun sileceğin hangisi olduğu öğrenmek.

Back to Top